:: ترفند های توپ واسه ویندوز
-نصب اجزای ویندوز بدون نیاز به CD

اگر بخواهید كه اجزای(Component)ویندوز را تصب كنید و یا اگر یكی از فایل های ویندوز گم یا خراب شود ویندوز XP از شما برای نصب سی دی می خواهد.حال به دلایلی ممكن است كه سی دی در اختیار نداشته باشید و یا پیغام گذاشتن سی دی برای شما عذاب آور باشد.می اوتنید ویندوز را طوری دستكاری كنید كه برای نصب اجزای ویندوز به جای سی دی از روی هارد این عمل  را انجام بدهد.اگر فضای لازم را در اختیار دارید می توانید كه پوشه I386 موجود در سی دی را در جایی از هارد كپی كرده و رجیستری را به صورت زیر ویرایش كنید:

Hkey-Local-Machin\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup

حال در سمت راست روی مقدار رشته ای SourcePath دو بار كلیك كرده و مقدار آن را به درایوی كه پوشه i386 را در آن كپی كرده بودید تغییر دهید(مثلا c:).حالا ممكن است كه یك بار سی دی اصل را بخواهد شما باید Brows را زده و مسیر i386 را داده و ok  كنید.

 

2-از كار انداختن Auto Update در XP

برای این كار وارد Control Panel شده سپس روی آیكن System دو بار كلیك كرده حال به زبان Automatic Update رفته و گزینه Turn off automatic update را علامت زده و OKو كنید.

 

3-از كار انداختن امكان جار زنی ویندوز(Error Reporting)

وارد Control Panel شده و روی System دو بار كلیك كرده به زبانه Advenced رفته گزینه Error Reporting را كلیك كرده و گزینه Disable Error Reporting را علامت زده و OK كنید.

 

4-قرار دادن عكس به عنوان پس زمینه Toolbar در MyComputer و IE

 

مسیر زیر را در رجیستری ویرایش كنید:

Hkey-Current-User\Software\Microsoft\InternetExplorer\Toolbar

حال یك مقدار String با نام BackBitmapShell ایجاد كرده و به جای مقدار آن مسیر عكس مورد نظر خود را بدهید(عكس شما حتما باید دارای پسوند bmp یا gif باشد)

 

5-غیر فعال كردن Windows Messenger در XP

به Start رفته و در Run gpedit.msc را تایپ كرده و OK كنید.از قسمت Computer Configuratin بعد قسمت Administrative Templates و بعد Windows Components و بعد Windows Messenger  .حال در سمت راست روی گزینه Do not automatically start Windows Messenger initially دو بار كلیك كردن و Enable  را انتخاب كرده ok كنید و خارج شوید.

 

6-فعال كردن Clear Vitrual Memory در XP

وارد شده حال قسمت  را برگزینید.حال قسمت Local Policies و بعد Security Option را برگزینید.در سمت راست روی گزینه Shutdown:Clear Vitrual Memory Pagefile دو بار كلیك كرده و Enable را انتخاب كرده و ok و خارج شوید.

 

7-ویندوز XP را سریعتر و مطمئن تر كنیم

اگر كامپیوتر شما به عنوان عضوی از یك شبكه نیست می توانید با خیال راحت موارد زیر را در ویندوز xp غیر فعال كنید.برای این كار مسیر زیر را دنبال كنید:

Control Panel->Administrative Tools->Services

حال با خیال راحت موارد زیر را كه در سمت راست وجود دارند غیر فعال كنید.بدین صورت كه بر روی هر كدام دو بار كلیك كرده و در پنجره باز شده در قسمت Startup Type گزینهDisable را برگزینید:

Alert                                      Remote Registery 

Clip Book                                

Camputer Browser                    

Fast User Swiching

Human Interface Access Devices

Indexing Service

Messenger

Net Logon

Net Metting Remote Desktop Sharing

Manager

Remote Procedure Call Locator

Remote Desktop Help Session

Routing & Remote Access Server

SSDP Discovery Server

TCP/IP Net Bios Helper

Telnet

Universal Plug & Play Device Hot

Upload Manager

Windows Time

Wrielwss Zero Configuration

Work Station

8-غیر فعال كردن منوی بوت ویندوز XP

روی My Computer راست كلیك كرده و گزینه Properties را برگزینید.بعد تب Advenced را انتخاب و از قسمت Startup and Recovery دكمه Setting را انتخاب و از پنجره باز شده گزینه Edit را انتخاب كنید.در فایل متنی كه باز شده بعد از كلمه Fastdetect یك علامت / قرار داده و عبارت Noguiboot را اضافه كنید.توجه كنید در این صورت Scandisk و ... غیر فعال می شود.برای برگشت عبارت اضافه شده را پاك كنید.

 

9-افزایش سرعت ویندوز XP با پاك كردن فایل های...

در ویندوز های قبل از xp برای پایین نیامدن سرعت ویندوز از پاك كننده رجیستری استفاده می شد اما در ویندوز XP با پاك كردن فایل های موجود در مسیر Windows\Perfetch و راه اندازی مجدد ویندوز این كار امكان پذیر است.

 

10-افزایش سرعت و كارایی ویندوز

در ویندوز xp جلوه های بصری(Visual Effect)جلوه خاصی به ویندوز می دهد اما در سیستم های قدیمی سرعت را كم می كند.با غیر فعال كردن این امكانات دیگر جلوه ای برای ویندوز نمی ماند.برای اینكه هم جلوه ها را داشته باشد و هم سرعت آن خوب باشد:

روی My Computer راست كلیك كرده و گزینه Properties را برگزینید.بعد تب Advenced را انتخاب و از قسمت Performance و گزینه Setting را زده و گزینه های زیر را غیر فعال كنید.

Fade or slide menus into View

Fade or slide tooltips into view

Fade out menu item after clicking

Slide open combo boxes

Slide taskbar buttons

Use a backgroung image of each folder type

Use command tasking folders

بعد okكرده و خارج شوید.

:: نوع مطلب : جدید ترین تر فندها در کامپیوتر ,

:: نوشته شده توسط : حسینی در یکشنبه 28 اسفند 1384 و ساعت 08:03 ق.ظ

:: ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت   نظرات ( )

:: مطالب پیشین
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو