:: پرتال۴ (حسینی- بزرگزاده)
برای دیدن عکس در اندازه واقعی روی آن کلیک نمائید .. تی تکپرتال چیست؟
پرتال در واقع ارائه کننده یک نقطه دسترسی واحد به طیف وسیعی از محتوا، داده و خدمات بر روی تمام سازمان است. محتوای نمایش داده شده در پرتلت های داخل پرتال می توانند بر اساس تنظیمات کاربر، طراحی سایت و در گیری های بازار مشخص شوند.
تعریف: پرتال رابطی یکپارچه و مشخص شده بر پایه وب برای اطلاعات، کاربرد ها و سرویسهای همکاری(collaboration) می باشد.
پرتال یک برنامه کاربردی است که اطلاعات و سرویسهای متنوعی که در کل اینترنت پراکنده هستند را جمع آوری کرده و در نهایت از طریق یک واسط ( single point) دسترسی به این منابع را برای کاربر امکان پذیرمی سازد.
پرتال در فارسی به معنای دروازه است و همانگونه از تعریف بالا مشخص است این دروازه تنها نقطه ورود و دسترسی به همه منابع اطلاعاتی است.
بنابراین:
1- در یک سو منابع مختلف اطلاعاتی قرار دارند که با پرتال به متمرکز کردن آنها پرداخته ایم.
2- در طرف دیگر، کاربری است که از طریق یک صفحه به چندین منبع اطلاعاتی دسترسی دارد.
پرتال خدمات و محتوای یکپارچه ای را همزمان با محیط های همکاری یکپارچه ای به ارمغان می آورد. در حقیقت پرتال ها نسل بعدی میز کارها هستند که خدمات سازمانی را بر روی وب و برای هر نوع دستگاه قابل اتصال به وب ارائه می دهند.
بدون اینکه اطلاعات کجا هستند یا اینکه فرمت آنها چیست پرتال تمامی اطلاعات را به گونه ای تجمیع می کند که برای کاربر، مناسب و خوشایند باشد. یک پرتال کامل باید برای کاربران سادگی و راحتی دسترسی به تمامی آن چیزی که برای انجام کارشان نیاز دارند را مهیا کند.

:: نوع مطلب : پروژه برای استاد ,

:: نوشته شده توسط : حسینی در یکشنبه 27 فروردین 1385 و ساعت 07:04 ق.ظ

:: ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت   نظرات ( )

:: مطالب پیشین
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic