:: چگونه عكس خود را به شكل یك عكس قدیمی و فرسوده تبدیل كنید؟
در ابتدا فایل عكس خود را در فتوشاپ باز كنید.

در اولین قدم باید عكس را از حالت رنگی خارج كنیم.
برای اینكار میتوانید عكس را تبدیل به Grayscale كنیم ولی با این كار كل عكس به حالت سیاه و سفید تبدیل میشود و برای اینكه بر روی عكس كار كنیم مجبوریم دوباره آنرا به RGB تغییر دهیم. برای ابنكه این كارها را انجام ندهیم از یك امكان دیگر فتوشاپ به نام Desaturate استفاده میكنیم. برای اینكار از منوی Image گزینه Adjustment > Desaturate را انتخاب كنید یا كلیدهای Shift+Ctrl+U را بفشارید.

سپس به منوی فیلتر بروید و گزینه Noise > Add Noise را انتخاب كنید. برای مقدار Amount عدد 30 را وارد نماییدو گزینه Monochromatic را تیك بزنید و اطمینان حاصل كنید كه Distribution بر روی Uniform تیك خورده باشد.

حالا كلید های Ctrl+L را بفشارید و یا اینكه از منوی Image گزینه Adjustment > Levels را انتخاب كنید. در پنجره ای كه باز میشود در خانه اول Output Levels عدد 80 را وارد كنید.

سپس كلید Ctrl+U را بفشارید و یا اینكه از منوی Image گزینه Adjustment > Hue/Saturation را انتخاب كنید. در پنجره ای كه باز میشود گزینه Colorize را تیك بزنید. سپس برای HUE مقدار 35 و برای Saturation مقدار 25 و برای Lightness مقدار 30- را وارد نماید.

حالا طرح ما آماده شد. فقط برای اینكه كمی عكس از حالت خشنی خود بیرون آید یك بار افكت Blur را از منوی Filter > Blur اجرا كنید
:: نوع مطلب : آموزش مقدماتی فتوشاپ ,

:: نوشته شده توسط : حسینی در یکشنبه 20 خرداد 1386 و ساعت 06:06 ق.ظ

:: ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت   نظرات ( )

:: مطالب پیشین
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic